XIII Niedziela Zwykła

1.Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.

2. Msze Święte w tygodniu, w dni powszednie o godzinie 18.00. W sobotę Msza ślubna o godzinie 14.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się o chwilę adoracji Najświętszego Sakramentu, ofiarując ją w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.

– w pierwszy czwartek miesiąca, dziękujemy za dar Eucharystii i modlimy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne

w piątek spowiedź Święta od godziny 17.15 do 18.00. Dla dzieci w czwartek od godziny 17.15 do 18.00 i w każdy dzień pół godziny przed Mszą Świętą. Zgłoszonych chorych odwiedzę w środę, dół Parafii, od godziny 7.30. Góra Parafii w piątek, od godziny 7.30.

4. W sobotę 8 lipca,  w liturgii wspominamy Świętego Jana z Dukli, Patrona naszej Archidiecezji przemyskiej. Był wielkim czcicielem Matki Bożej i pokornym sługą ludzi. Zmarł we Lwowie 29 września 1484 roku. Do jego grobu spieszyli wierni różnych obrządków. Jego relikwie od 1974 roku są przechowywane w Dukli. Został kanonizowany przez Jana Pawła II w Krośnie 10 czerwca 1997 roku.

5. Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu,  a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 3, 5, 7, 19 (Kościół) i numery 21, 23, 27, z ulicy Zdrojowej (Kościółek).

BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW – INFORMACJE

Do 15 lipca trwają zapisy w zakrystii na wyjazd do Markowej, na beatyfikację Rodziny Ulmów, 10 wrzesień 2023 rok. Z naszej Parafii Akcja Katolicka organizuje zorganizowany wyjazd autokarem na Uroczystość. Zgłoszenia do 15 lipca związane są z biletami, które Parafia otrzyma, aby wejść do poszczególnych sektorów.

Wejście do sektorów będzie możliwe wyłącznie z kartą wstępu. Osoby, które nie będą jej miały, muszą liczyć się z ewentualnością, iż będą uczestniczyć w uroczystości poza sektorami, tzn. w znacznej odległości od ołtarza.

Z powodu bardzo ograniczonych możliwości parkowania w Markowej, informujemy, że:

– trasa dojścia z miejsca zaparkowanego autokaru do placu beatyfikacyjnego może wynosić od 1 km do 4 km

– pielgrzymi przyjeżdżający samochodami osobowymi, muszą liczyć się z tym, że zostaną skierowani na parkingi oddalone od placu beatyfikacyjnego nawet do 10 km.

Stąd też usilnie zachęcamy do korzystania z przyjazdów grupowych autokarami. 

Pielgrzymi indywidualni wybierający się własnymi środkami transportu, również proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w uroczystościach beatyfikacyjnych w zakrystii, w celu otrzymania kart wstępu do wyznaczonych sektorów.


Ewangelia według Świętego Mateusza

Jezus powiedział do apostołów: Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody.

Refleksja nad Słowem Bożym

Matka Teresa z Kalkuty całym swoim życiem pokazała, że wezwanie Chrystusa, aby zostawić wszystko i służyć Bogu w ludziach, jest możliwe do wypełnienia. Taka postawa jest po prostu drogą prowadzącą do Boga. Apostołka ubogich miała pełną świadomość, że wielką biedą współczesnego człowieka jest nie nędza materialna, ale brak umiejętności wybierania dróg życiowych.

Marnujemy czas, myśląc o jutrze, a dzisiaj przemija i staje się dniem wczorajszym. Przejmijmy się dziś tym wszystkim, czego oczekuje od nas Jezus! Ewangelia w wielu miejscach jest kontrowersyjna w swoich wymaganiach, ale w konsekwencji staje się drogą do Boga – pewną i jedyną!


Zapowiedzi przedmałżeńskie 


Odeszli do wieczności

Zofia Krukar – urodzona 07.09.1933 – zmarła 28.06.2023, zamieszkała ul. Rzeczna 44. 


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na lipiec

Ogólna:

Aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

Diecezjalna:

Za zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła