XIV Niedziela Zwykła

1.Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą można odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

2. We wtorek 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora  et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

3.Msze Święte w tygodniu, w dni powszednie o godzinie 18.00. W czwartek i sobotę Msza Święta o godzinie 8.00.

4. W poniedziałek i we wtorek na terenie naszej miejscowości usługi będą świadczyli kominiarze, wykonując potrzebne prace i wydając zaświadczenia potrzebne w razie nieszczęśliwych wydarzeń, do firm ubezpieczeniowych.

5. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu,  a na sobotę, na godzinę 8.30 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 29, 43, 71, 73  (Kościół) i numery 79, 81 z ulicy Zdrojowej (Kościółek).


Ewangelia według Świętego Mateusza

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prosaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko przekazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

Refleksja nad Słowem Bożym

Dlaczego jarzmo Pana Jezusa jest lekkie? Z powodu udzielonego daru Ducha Świętego. On sprawia, że miłość codziennego życia jest możliwa oraz że daje radość. Z Nim nawet męczeństwo jest realne. Jak to ujął Archanioł Gabriel przy zwiastowaniu Matki Najświętszej: Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego.


Zapowiedzi przedmałżeńskie 

Grzegorz Krzysztof Dankiewicz, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Prafia Świętego Michała Archanioła

i

Katarzyna Aneta Kmonk, zamieszkała w Krośnie, ulica Piastowska, Parafia Świętego Piotra i Jana z Dukli


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na lipiec

Ogólna:

Aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

Diecezjalna:

Za zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła