Diecezjalne, dekanalne i parafialne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem Dzieci

Od 30 października 2023 r. w Archidiecezji Przemyskiej rozpoczyna się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z ich siedmiorgiem Dzieci.  Celebracje liturgiczne odbywać się będą w poszczególnych dekanatach, według harmonogramu uwzględniającego datę i miejsce celebracji.

Metropolita Przemyski abp Adam Szal zaprasza wiernych, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich kapłanów na zaplanowane w poszczególnych dekanatach spotkanie. W planie przewidziano: konferencję dla wiernych, Msze świętą dziękczynną za beatyfikację, przekazanie relikwii oraz dekanalne spotkanie kapłanów. We wszystkich spotkaniach będą uczestniczyli księża biskupi.

W naszym Dekanacie Rymanów wydarzenie do będzie miało miejsce 9 listopada 2023 roku (czwartek). Dziękczynienie w Parafii i wprowadzenie relikwii odbędzie się w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada na Mszy o godzinie 9.15.

Program Uroczystości w Rymanowie – 9 listopad 2023 rok:

– 17.00 – Konferencja tematyczna związana z rodziną Błogosławionych Ulmów i troską o pokoleniowy przekaz wiary w rodzinach

– 17.30 – Nabożeństwo różańcowe w intencji rodzin

– 18.00 – Msza święta z przekazaniem relikwii

– Po Mszy świętej, dekanalna kongregacja dla kapłanów