I  Niedziela Adwentu

1.Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć szczęście.

2.Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

3.W okresie Adwentu zapraszam na Msze Święte Roratnie o godzinie 17.00. Na te Msze przynosimy ze sobą lampiony i razem z Maryją oczekujemy przyjścia Pana. 

4.W tym tygodniu, w piątek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. W tym dniu z racji Uroczystości nie będzie Rorat. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 8.00 i 17.00.

Na Mszy Świętej o godzinie 17.00 rozdanie cudownych medalików dzieciom klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

5.Za tydzień będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek, jako wsparcie tego Kościoła działającego w trudnych warunkach materialnych.

6.W zakrystii są do nabycia wigilijne Świece Caritas (dochód na potrzebujących) i opłatki bożonarodzeniowe (dochód na opłatę usług Pana Organisty w naszej Parafii).

7.Wzorem lat ubiegłych w sklepach na terenie naszej Parafii wystawione będą koszę, do których możemy wrzucać nie psującą się żywność, którą potem Członkowie Parafialnego Koła Caritas rozniosą po najbardziej potrzebujących wsparcia rodzinach naszej Parafii. Dziękujemy właścicielom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia tej akcji.

8.W przyszłą niedzielę 10 grudnia Ochotnicza Straż Pożarna z naszej miejscowości, w godzinach popołudniowych będzie rozprowadzała po domach kalendarze na Nowy Rok 2024, z których dochód przeznaczony będzie na funkcjonowanie i rozwój Straży z naszej wiosce.

9.W przyszłą niedzielę także spotkanie wiejskie w Domu Ludowym o godzinie 12, w czasie którego poruszane będą ważne sprawy związane z wioską.

10. Składka Mszalna z dzisiejszej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

11.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 374, 376, 378, 380.


Ewangelia według Świętego Marka

Jezus powiedział do swoich uczniów: “Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Bo rzecz ma się podobnie jak z człowiekiem, który udał się w podróż. Zostawił swój dom, powierzył swoim sługom staranie o wszystko, każdemu wyznaczył zajęcie, a odźwiernemu przykazał, żeby czuwał. Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących. Lecz co wam mówię, do wszystkich mówię: Czuwajcie!”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Słowem kluczem dzisiejszej Ewangelii jest słowo: „czuwać”. Pojawia się ono aż cztery razy. Po co Jezus je powtarza? Może po to, żebyśmy tegorocznego Adwentu po prostu „nie przespali”. Gdy czekamy na ważne wydarzenie, ważną osobę, to oczekiwanie nigdy nie jest czymś biernym. Przygotowania do ślubu, rozmowy o pracę, ważnego spotkania czy wystąpienia – robimy wiele rzeczy, żeby jak najlepiej do tego momentu się przygotować. Bo od tego przygotowania zależy, jak to ważne wydarzenie przeżyjemy.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności

Krzysztof Kasperkowicz –  urodzony 10.08.1967 – zmarł 26.11.2023, zamieszkały Klimkówka, ul. Zdrojowa 396.


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na grudzień

Ogólna:

Aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwai społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

Diecezjalna:

O pomnożenie w nas cnót wiary, nadziei i miłości.