IV Niedziela Adwentu 

1.Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Niech nie ustaje nasza gorliwość w modlitwie i uczynkach miłosierdzia. Bierzmy za wzór Maryję, która trwa w dziękczynieniu i niesie Zbawiciela do domu Zachariasza. Naśladujmy także Świętego Józefa, który posłuszny woli Bożej, objawionej mu we śnie staje się Opiekunem Mesjasza.

2.Dziś także Wigilia Bożego Narodzenia – wieczór szczególny, o czym śpiewamy w jednej z pastorałek. To dzień, który zaczyna się po zmroku, kiedy wszyscy wszystkim ślą życzenia. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Ze śpiewem kolęd na ustach przyjdźmy do naszej świątyni na Pasterkę o godz. 24.00.

3.W poniedziałek 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze święte w naszym kościele rano o godz. 7.30, 9.15 i o godz. 11.00. Można w tym dniu zyskać odpust zupełny za przyjęcie błogosławieństwa papieskiego „ Urbi et Orbi” za pośrednictwem radia i telewizji.

4.W drugi dzień świąt, we wtorek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Składka ze święta św. Szczepana przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

5.W Oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy Święta:

-w środę czcimy św. Jana Apostoła i ewangelistę. Na Mszy Św. o godzinie 17.00 błogosławieństwo wina;

– w czwartek – Św. Młodzianków, dzieci pomordowane przez Heroda. Msza o godzinie 17.00.

6.W przyszłą niedzielę 31 grudnia obchodzimy święto Św. Rodziny. Będziemy modlić się o świętość małżeństw i rodzin. Niech Św. Rodzina odnowi miłość w naszych rodzinach. 

Jest to także ostatni dzień roku, po Mszy Świętej o godzinie 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne za mijający rok, z prośbą o błogosławieństwo na Nowy Rok 2024.

7.Składka mszalna za tydzień  zbierana przez Radę Parafialną, z przeznaczeniem na potrzeby naszej Parafii i Kościoła.

8.Wyrażam wdzięczność tym, którzy pomogli w świątecznym wystroju naszej Świątyni, za trud włożony w posprzątanie Świątyni, za choinki, ich przywiezienie oraz postawienie w kościele i za przygotowanie szopki bożonarodzeniowej.

9.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Osiedlowej, numery 9, 11, 15, 17.


Ewangelia według Świętego Mateusza

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienna za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: ”Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez proroka: Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy ”Bóg z nami”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie. 

Refleksja nad Słowem Bożym

Dziękujemy dzisiaj z całym Kościołem za Matkę Jezusa i za Jej wielką miłość do Niego mimo tych trudnych sytuacji, w których musiała tę miłość pielęgnować. Szczęśliwa z tytułu poczęcia Syna Bożego, równocześnie przeżywała bolesne wahania i obawy, jak zostanie przyjęta przez Józefa, jak zostanie przyjęta przez najbliższe otoczenie, a dodatkowo doskwierało Jej ubóstwo.

Pocałujmy dziś w rękę swoją matkę. Z szacunkiem i z wdzięcznością. I wyraźmy także swój wielki szacunek dla własnej żony, która chce być matką. Podejdźmy także do córki, przygarnijmy ją, aby wiedziała, że może się oprzeć o ramię mocne, pełne miłości. Uczyńmy to z całą świadomością wdzięczności Bogu za macierzyńskie serce.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich

W środę po Mszy Świętej o godzinie 17.00 spotkanie opłatkowe Grupy Świętego Michała Archanioła, w domu Sióstr Michalitek.


Intencje modlitewne na grudzień

Ogólna:

Aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

Diecezjalna:

O pomnożenie w nas cnót wiary, nadziei i miłości.