Niedziela Palmowa 

1.Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Niech udział w dzisiejszej liturgii pozwoli nam wejść głęboko we wszystkie wydarzenia rozpoczętego Wielkiego Tygodnia.

Na wszystkich Mszach Świętych obrzęd poświęcenia palm. Na Mszy o godzinie 9.15 uroczysta procesja z palmami. 

2.Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne. Aby je owocnie i pięknie przeżyć, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał i czynił lepszymi.

3.Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie, od poniedziałku do wtorku o godzinie 18.00, w środy o godzinie 8.00 (Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 7.45), od czwartku Liturgia Triduum o godzinie 18.00.

4.Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Msza Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa o godzinie 18.00. Po skończonej Mszy Świętej Pan Jezus będzie w Ciemnicy. W naszym Kościele Ciemnicą będzie Tabernakulum naszego Kościoła, gdzie do godziny 22  będziemy mogli adorować Pana Jezusa.  Po skończonej Liturgii, około godziny 19.15 adorację będzie prowadziła Akcja Katolicka.

5.W Wielki Piątek Kościół będzie otwarty od godzinie 8.00. Adorujemy Pana Jezusa w Ciemnicy. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00. Po jej zakończeniu, przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, który w naszym Kościele będzie przy Ołtarzu Głównym i adoracja do godziny 23. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i ilościowy – jeden posiłek do syta i dwa lekkie i post od pokarmów mięsnych.

 Proszę Straż Pożarną o podjęcie adoracji przy Bożym Grobie.

O godzinie 9.00 tradycyjna Droga Krzyżowa, z Kościółka do Kościoła, w czasie której przyniesiemy nasz cudowny Krzyż, który później będziemy adorować. W Wielki Piątek chorych, starszych, którzy nie wezmą udziału w Drodze Krzyżowej proszę o indywidualne odprawienie Drogi Krzyżowej w Kościele albo w domu.

6.W Wielką Sobotę Kościół będzie otwarty od godziny 7.00 i do godziny 18.00 będzie trwać adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Będzie także wystawiony Krzyż, który adorujemy. Ofiary od Krzyża przekazane będą na rzecz Ziemi Świętej. Wigilia Paschalna godz. 18.00 wieczorem. Po liturgii Wigilii Paschalnej adoracji Najświętszego Sakramentu już nie ma.

W Wielką Sobotę, do południa – poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:

– w Kościele o godzinie 9.00, 10.00, 11.00  i 12.00.

7.Porządek Mszy św. w Niedzielę Zmartwychwstania pańskiego godz. 6.00 (rezurekcja), 9.15, 11.00. W czasie Mszy o godzinie 6.00 procesja trzy razy dookoła Kościoła, będzie odśpiewanie uroczystego Ciebie Boga wysławiamy i Uroczyste błogosławieństwo.

8.Msze Święte w Poniedziałek Wielkanocny godz. 7.30, 9.15, 11.00.

9.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na Wielką Środę  na godzinę 17.00 prosimy mieszkańców z ulicy Rzecznej, numery 4, 5, 8, 10, 14.


Ewangelia na Niedzielę Palmową (Męka Pańska)

(Mk 14, 1 – 15, 47)

Refleksja nad Słowem Bożym

Pełna nazwa dzisiejszej niedzieli brzmi: Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W jednym dniu wspominamy jakże niepodobne do siebie wydarzenia: uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i Jego Mękę. Ewangeliści – św. Marek nie jest w tym odosobniony – zaświadczają, że Chrystus bardzo pragnął udać się do Jerozolimy, gdzie miało wszystko się wypełnić, że właściwie całe Jego życie zmierzało do tej jedynej Paschy, do Jego przejścia ze śmierci do zmartwychwstania. Spoglądamy zatem na wydarzenia wjazdu do Jerozolimy i Chrystusową mękę jak na jedno wydarzenie. Nie zatrzymujemy się na tryumfalnym wjeździe, gdyż ten sam tłum, co krzyczał Hosanna, zawoła Na krzyż z Nim. Wsłuchując się zaś w Markowy opis męki Pańskiej, pamiętamy o słowach setnika: Prawdziwie, ten był Synem Bożym. Najpełniejsze zrozumienie tych wydarzeń podsuwa nam dzisiejsza liturgia, kiedy podczas kolekty modliliśmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, aby dać ludziom przykład pokory do naśladowania, sprawiłeś, że nasz Zbawiciel przyjął ciało i poniósł śmierć na krzyżu; daj nam pojąć naukę płynącą z Jego męki i zasłużyć na udział w Jego zmartwychwstaniu. W tym też duchu odczytujmy dzisiejszą ewangelię.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

1. Mariusz Piotr Kucharski, zamieszkały w Sanoku, ulica Lipińskiego, Parafia NSPJ w Sanoku

i

Katarzyna Anna Fajkiel, zamieszkała w Klimkówce, ulica Księdza Waisa, Parafia Świętego Michała Archanioła

2.Piotr Marek Chudziński, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia pw. Świętego Michała Archanioła

i

Anna Małgorzata Guzik, zamieszkała w Świerzowej, ulica Szkolna, Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie.


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


 

Intencje modlitewne na marzec

Ogólna:

Za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Diecezjalna:

Aby zmartwychwstały Chrystus, obdarzając nas Duchem Świętym, umocnił naszą wiarę w Jego zbawczą obecność w Kościele.