Wielki czwartek – Ustanowienie Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii

Sprawowana w Wielki Czwartek  Msza święta przywołuje na pamięć Ostatnią Wieczerzę i ustanowienie sakramentu Eucharystii oraz sakramentu Kapłaństwa przez Chrystusa, stąd bywa nazywana Mszą Wieczerzy Pańskiej

W Wielki Czwartek Kościół rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego.

Jest to dzień szczególnie ważny dla kapłanów.

W imieniu wspólnoty dziękujemy Ci Księże Proboszczu za to, że odpowiedziałeś na głos Chrystusa, który Cię wezwał po imieniu do pójścia za Nim. To dzięki Tobie, my również możemy przybliżać się do Chrystusa.

Z głębi naszych serc dziękujemy Ci za każdą posługę i wszelkie łaski, które spływają na nas poprzez Twe kapłańskie dłonie. Jesteśmy wdzięczni za Twą serdeczność, uśmiech, życzliwość, otwartość, każdą pomoc i poświęcony czas.

Szczęść Boże

Galeria