Niedziela Zmartwychwstania 

1.Msze Święte w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego: o godzinie 6.00, 9.15, 11.00.

2.Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30, 9.15 i 11.00. Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy się nim pozdrawiajmy. W dniach oktawy bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Msze Święte w Niedzielę Miłosierdzia o godzinie 7.30, 9.15 i 11.00. Na wszystkich Mszach Świętych, zamiast kazania, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia, co jest warunkiem zyskania odpustu zupełnego. W Niedzielę Miłosierdzia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia, dlatego w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas, wspierające biednych i potrzebujących.

4.Msze Święte w tym tygodniu, w dni powszednie o godzinie 18.00. W sobotę o godzinie 17.00 i niedzielna Msza Święta o godzinie 18.00. Z racji Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, 15 minut przed Mszą Świętą będziemy odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W środę Koronka o godzinie 17.30.

5.Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego. Dziękuję wszystkim za udział w tych nabożeństwach i za łączność duchową w naszych Rodzinach przez transmisje internetowe i wspólne przeżywanie tych wydarzeń Paschy. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

6.W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek, sobotę i niedzielę miesiąca:

– zgłoszonych chorych odwiedzę w całości w piątek od godziny 7.30 – Osiedle, dół Parafii i góra. Jesteśmy po spowiedzi wielkanocnej, do zyskania pierwszego piątku wystarczy przyjąć Komunię Świętą, będąc w stanie łaski uświęcającej. Ze spowiedzi możemy zawsze skorzystać, pół godziny przed Mszą Świętą.

– w pierwszą sobotę miesiąca, różaniec pierwszo sobotni o godzinie 16.30 połączony z Koronka do Bożego Miłosierdzia, z racji ostatniego dnia Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

– w przyszłą niedzielę, po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

7.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Rzecznej, numery 16, 20, 28, 34.


Ewangelia według Świętego Jana

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

Refleksja nad Słowem Bożym

W Tygodniu Wielkanocnym kobiety i apostołowie prowadzą nas wielokrotnie do pustego grobu. Pragną, abyśmy sami doświadczyli i uwierzyli, że nie ma tam Jezusa. Maria Magdalena posiada tutaj uprzywilejowane miejsce. To ona pierwsza przyjęła Ewangelię Zmartwychwstania, Dobrą Nowinę, że Chrystus pokonał śmierć i żyje. Doświadcza osobistego spotkania z Jezusem. Zmartwychwstały Pan posyła ją do wspólnoty Apostołów, do Kościoła, który odtąd będzie rozważał największe tajemnice wiary – Życia, Śmierci i Zmartwychwstania swego Pana.

Życie nasze nie kończy się grobem. Pusty grób jest znakiem, że życie nie zamyka się jedynie tutaj na ziemi. Choć wszyscy bez wyjątku doświadczamy rzeczywistości śmierci, to zmartwychwstały Chrystus otwiera nową perspektywę życia ziemskiego i wiecznego. Nabiera ona nowego sensu w obliczu śmierci bliskich, przyjaciół i mojego umierania, bo przecież mamy powstać z Chrystusem do życia.


Zapowiedzi przedmałżeńskie

1.Piotr Marek Chudziński, zamieszkały w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia pw. Świętego Michała Archanioła

i

Anna Małgorzata Guzik, zamieszkała w Świerzowej, ulica Szkolna, Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Zręcinie.


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na kwiecień

Ogólna:

Aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tyle cierpienia w różnych częściach świata.

Diecezjalna:

O dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.