Tysiące Wojowników Maryi wzięło udział w procesji różańcowej ulicami Rzeszowa

W sobotę, 20 kwietnia, ulicami Rzeszowa przeszła kilkutysięczna procesja uczestników Ogólnopolskiego Spotkania Wojowników Maryi. Przyjechali do Rzeszowa z całej Polski i z zagranicy. Powołał ją w 2015 roku w Lądzie nad Wartą ks. Dominik Chmielewski, salezjanin. Wojownikami Maryi mogą być wyłącznie mężczyźni w wieku od 18 do 50 lat. Jej członkowie, poprzez spotkania w różnych miastach. Chcą nie tylko manifestować swoją wiarę, ale także propagować takie wartości jak małżeństwo i rodzina. Wspólnota Wojownicy Maryi to męski ruch religijny, który jak podkreśla jego inicjator salezjanin ksiądz Dominik Chmielewski “ma być odpowiedzią na kryzys męskości i ojcostwa, który dotyka społeczeństwo”.

Spotkanie rozpoczęło się na rzeszowskim Rynku skąd kilka tysięcy osób przeszło w procesji różańcowej do rzeszowskiej katedry.

Z naszej Parafii w procesji wzięło udział 8 osób.

Galeria