V  Niedziela Wielkanocy 

1.Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w Królestwie Bożym.

2.W piątek, 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. W naszej Parafii to także Dzień Odpustu w Kościółku. Czcić będziemy cudowny Krzyż, który chroni nas przed niebezpieczeństwami, tyle cudów i łask doznaliśmy dzięki temu miejscu. Msza Święta odpustowa w Kościółku o godzinie 11.00. W tym dniu także Msze Święte w Kościele parafialnym o godzinie 7.30 i 9.15. 

3.W tym tygodniu, w przyszłą niedzielę rozpoczynamy odprawianie Mszy Świętych w Kościółku, a od 8 maja także w środy i piątki:

– w środę wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.20, adoracja w ciszy i Litania do Krzyża Świętego (godzina 9.45), a następnie Msza o godzinie około godziny 10.00.

– w piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 9.20, adoracja w ciszy, Nowenna do Bożego Miłosierdzia (godzina 9.45) i Msza Święta około godziny 10.00. Nie będzie już wtedy Nowenny w Kościele parafialnym o godzinie 17.45.

– w niedzielę Msza Święta w Kościółku o godzinie 11.00. Nie będzie wtedy Mszy o 11.00 w Kościele parafialnym. Msze w Kościele głównym pozostają 7.30, 9.15 i niedzielna, w sobotę  o godzinie 18.00.

w sobotę Msza Święta sobotnia o godzinie 17.00 i Msza niedzielna o godzinie 18.00.

W NIEDZIELĘ 19 MAJA I 26 MAJA, OBCHODZIĆ BĘDZIEMY W NASZEJ PARAFII UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ ORAZ ROCZNICĘ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ. W TE DWIE NIEDZIELE NIE BĘDZIE MSZY W KOŚCIÓŁKU O GODZINIE 11.00.

– ponadto Kościółek będzie otwierany zawsze rano, każdego dnia  i będzie możliwość modlitwy indywidualnej dla wszystkich chętnych.

4.W środę rozpoczynamy miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. W naszym Kościele majówka o godzinie 17.30 i bezpośrednio po nim Msza Święta. W środy nabożeństwo maryjne łączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek, sobota i niedziela miesiąca:

– spowiedź święta przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą, w czwartek spowiedź dzieci, młodzieży i dorosłych od godziny 16.30 do 17.30.

Zgłoszonych chorych pierwszo piątkowych, wszystkich (całość Parafii) odwiedzę w środę od godziny 7.30.

– w sobotę różaniec pierwszo sobotni o godzinie 7.30, nabożeństwo majowe o godzinie 8.00 i bezpośrednio po nim Msza Święta. Popołudniu w Kościółku, o godzinie 15.30 Msza Święta w intencji OSP z Klimkówki z racji Święta ich Patrona. W tym dniu także Msza Święta niedzielna o godzinie 18.00.

– w przyszłą niedzielę 5 maja, po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

6.Składka mszalna z dzisiejszej niedzieli zbierana przez Radę Parafialną na potrzeby naszej Parafii i Kościoła, składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej Archidiecezji.

7.Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.45 zapraszamy wiernych z ulicy Księdza Waisa, numery 6, 25, 29, 31, 43 (Kościół).

Dziękuję także wszystkim uczniom Klasy VII i ich rodzicom oraz wszystkim, którzy poświęcili swój czas aby przygotować Kościółek do sezonu letniego i posprzątać to szczególne miejsce i jego zaplecze. Dziękuję panom za wywiezienie i stawienie ławek.


Ewangelia według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów: “Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeżeli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Trwanie w Jezusie, o którym mówi dziś Ewangelia, jest łaską, ponieważ jest udzieleniem się nam Boga i zaproszeniem do relacji. Dobrze jest zrozumieć, czym jest owo trwanie w Nim. Istnieje bowiem pokusa zrozumienia trwania jako biernego oczekiwania, utrzymywania niezmiennego stanu swojego życia. Jest to szczególnie niebezpieczne obecnie, kiedy widzimy często brak decyzyjności. Szczególnie u młodych osób, które rozeznają swoje życiowe powołanie, ale także u starszych, którzy potrzebują podjęcia konkretnej decyzji do nawrócenia. Nasze życie duchowe potrzebuje powiem odświeżania, regularnego przycinania tego, co stało się jałowe i nie przynosi owocu, a jest tylko przyzwyczajeniem, opieszałością, a może czymś, w czym trwamy przez strach przed nieznanym.

Trwanie w Jezusie jak gałązka w krzewie winnym jest więc relacją dynamiczną. W niej nie ma miejsca na bierne oczekiwanie i liczenie na to, że Pan będzie działał za mnie, że mnie nawróci. Taka postawa nie przynosi owocu i może doprowadzić do odcięcia, którego skutkiem jest wrzucenie do ognia. Pan zaprasza nas dziś do przyjęcia łaski wiary, którą nas obdarował i życia w zgodzie z jej natchnieniami.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności 


Spotkania grup duszpasterskich


Intencje modlitewne na kwiecień

Ogólna:

Aby wewnętrzne bogactwo i godność kobiet były szanowane we wszystkich kulturach i aby zniknęło zjawisko dyskryminacji, która przynosi tyle cierpienia w różnych częściach świata.

Diecezjalna:

O dar licznych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.