Nowenna przed Peregrynacją Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa

OGŁOSZENIE

Od 15 maja rozpocznie się w naszej parafii 9 miesięczna nowenna przed uroczystością jaka będzie miała miejsce 15 lutego 2025r., kiedy to peregrynujący po naszej diecezji obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z  relikwiami bł. R. Ulmów nawiedzi naszą parafię.

Będziemy się przygotowywać do tego wydarzenia gromadząc się w naszym kościele na wspólnej modlitwie każdego 15 dnia miesiąca. Modlitwa będzie prowadzona przez członków Akcji Katolickiej 15-20 minut przed Mszą św., jeśli wypadnie w środę to będzie przed nowenną do MB Nieustającej Pomocy, jeśli w niedzielę to będzie przed Mszą o 9.15 (najpierw różaniec potem nowenna).

Przez tę nowennę będziemy się starali rozwijać nasze nabożeństwo do NSPJ tak jak kiedyś czynili to ci, którzy nas poprzedzili w wędrówce wiary a Kościół potwierdził ich świętość.

W pierwszą niedzielę czerwca wszystkie róże różańcowe otrzymają poświęcone obrazki Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej wraz z aktami zawierzenia NSPJ i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej jako pomoc do tego nabożeństwa, aby realizować to zawierzenie wg. wskazówek wielkiego czciciela Serca Bożego św. Józefa Sebastiana Pelczara.

Zarówno św. Ludwik Maria de Montfort jak i św. Bp. Pelczar uważali, że najkrótszym i najdoskonalszym środkiem dojścia do Serca Pana Jezusa jest Maryja. Przez Nią Bóg przyszedł do nas i przez Nią my zbliżamy się do Boga.

Tej drogi będziemy się uczyli także od bł. Ulmów.