XIX Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
  2. Przeżywamy miesiąc sierpień, miesiąc abstynencji. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich uzależnionych i prośmy o łaskę trzeźwości dla nich.
  3. Msze Święte w tygodniu, w dni powszednie o godzinie o godzinie 18.00. W poniedziałek i wtorek o godzinie 8.00. W sobotę Msza o godzinie 17.00 i Msza niedzielna o godzinie 18.00.
    W piątek dodatkowa Msza Święta o godzinie 8.00.
  4. W piątek 16 sierpnia (trzeci piątek miesiąca) Tradycyjna Droga Krzyżowa. Początek przy Kościele głównym o godzinie 17.00. Msza Święta dla starszych, którzy nie dadzą rady wziąć udziału w Drodze Krzyżowej, w piątek, o godzinie 8.00. Po Drodze Krzyżowej, Msza Święta w Kościółku, około godziny 18.00. W tym dniu także, jak w każdy piątek Msza Święta o godzinie 10.00 w Kościółku. Rozważania przygotowują Róże różańcowe.
  5. W czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. Na Mszy Świętej o godzinie 9.15 będzie poświęcenie wieńca dożynkowego. Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie wianków i ziół. Sam gest błogosławienia tych rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
  6. W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierała do puszek ofiary na rzecz Siostry Agaty. Siostra rozpoczęła rehabilitację w Szpitalu w Sędziszowie, a zebrane środki pozwolą zabezpieczyć dalszą kurację, po wyjściu ze szpitala, w prywatnych Ośrodkach.
  7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy wiernych z ulicy Zdrojowej, numery 221, 227, 231, 233 (Kościół) i numery 241, 243 ,247 z ulicy Zdrojowej (Kościółek).

Ewangelia według Świętego Jana

Żydzi szemrali przeciwko Jezusowi, dlatego że powiedział: “Ja jestem chlebem, który z nieba zstąpił”.
I mówili: “Czyż to nie jest Jezus, syn Józefa, którego ojca i matkę my znamy? Jakżeż może On teraz mówić: Z nieba zstąpiłem”. Jezus rzekł im w odpowiedzi: “Nie szemrajcie między sobą! Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: „Oni wszyscy będą uczniami Boga”. Każdy, kto od Ojca usłyszał i przyjął naukę, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. Ja jestem chlebem życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: Kto go je, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało, wydane za życie świata”.

Refleksja nad Słowem Bożym:

Jesteśmy pielgrzymami, którzy potrzebują chleba. Chleba, który karmi ciało. Chleba, który karmi naszego nieśmiertelnego ducha.

„Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

Jakże wielka jest moc słowa Bożego! Jakże ogromna jest siła Chleba Eucharystycznego, którym Jezus karmi nas zawsze, gdy garniemy się do stołu Pańskiego.

Jezus obecny w Eucharystii może się stać lekarstwem nie tylko dla naszej duszy. On krzepi także nasze fizyczne siły w pielgrzymce do domu Ojca.

Maciej Piotr Szufnarowski, zamieszkały we Wrocance, Parafia Narodzenia NMP w Tarnowcu

i

Agnieszka Elżbieta Wilusz, zamieszkała w Klimkówce, ulica Zdrojowa, Parafia Świętego Michała Archanioła w Klimkówce

Intencje modlitewne na sierpień

Aby przywódcy polityczni służyli obywatelom, pracując dla integralnego rozwoju człowieka i dla dobra wspólnego, szczególnie troszcząc się o najuboższych i tych, którzy stracili pracę.

Diecezjalna:

Abyśmy mieli odwagę wyznawać swoją wiarę w słowach i czynach.