Dożynki Parafialne 2022

15 sierpnia to uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, popularna także jako Matki Boskiej Zielnej. Tego dnia czcimy Matkę Boską Wniebowziętą uznaną za patronkę ziemi i roślinności.

W naszej Parafii tradycyjnie w ten dzień mają miejsce Dożynki Parafialne. Święto Plonów rozpoczęło się dziękczynną Mszą Świętą w kościele parafialnym, której przewodniczył Ks. Bogdan Kielar, Proboszcz Parafii.  Dziękczynny wieniec dożynkowy przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które to również wraz z przedstawicielami rady sołeckiej, uświetniły Mszę św. przygotowanymi z tej okazji pieśniami.

Na zakończenie Mszy Świętej ks. Proboszcz poświęcił również przyniesione przez parafian płody ziemi, a przede wszystkim dojrzałe zboża i zioła, warzywa i owoce, związane w bukiet, który w naszej tradycji nosi nazwę “ziela”. 

Galeria