II Niedziela Adwentu

1.Rozpoczynamy drugi tydzień Adwentu. Zapraszamy na Msze Św. roratnie na godz. 17.00. Niech nie braknie młodzieży i dzieci z lampionami. Zapraszam również wszystkich dorosłych.

Niech Adwent – ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

2. Dziś obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek, jako wsparcie tego Kościoła działającego w trudnych warunkach materialnych.

3. W tym tygodniu, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze Święte o godzinie 8.00 i 17.00. Na Mszy Świętej o godzinie 17.00 rozdanie cudownych medalików dzieciom klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

4. W zakrystii można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki.

5. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będą w przyszłą niedzielę ozdoby bożonarodzeniowe z których dochód przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym i na funkcjonowanie Koła.

6. Wzorem lat ubiegłych w sklepach na terenie naszej Parafii wystawione będą koszę, do których możemy wrzucać nie psującą się żywność, którą potem Członkowie Parafialnego Koła Caritas rozniosą po najbardziej potrzebujących wsparcia rodzinach naszej Parafii. Dziękujemy właścicielom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia tej akcji.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom, które to uczyniły w minionym tygodniu, a na sobotę, na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Zdrojowej, numery 392, 394, 400, 406.


Ewangelia według Świętego Mateusza    

W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: «Nawracajcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie». Do niego to odnosi się słowo proroka Izajasza, gdy mówi: “Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki!” Sam zaś Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a jego pokarmem były szarańcza i miód leśny. Wówczas ciągnęły do niego Jerozolima oraz cała Judea i cała okolica nad Jordanem. Przyjmowano od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy. A gdy widział, że przychodziło do chrztu wielu spośród faryzeuszów i saduceuszów, mówił im: “Plemię żmijowe, kto wam pokazał, jak uciec przed nadchodzącym gniewem? Wydajcie więc godny owoc nawrócenia, a nie myślcie, że możecie sobie mówić: „Abrahama mamy za ojca”, bo powiadam wam, że z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi. Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. Ja was chrzczę wodą dla nawrócenia; lecz Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma on wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”.

Refleksja nad Słowem Bożym

Bóg nie żąda od nas, abyśmy jak św. Jan Chrzciciel nosili odzienie z sierści wielbłądziej i żywili się szarańczą, ale oczekuje serc gotowych na Jego przyjście. Może zdarzyć się tak, że, i my, jak syn Zachariasza, będziemy głosem wołającym na pustyni. Jeśli jednak tak jak on, własnym przykładem życia będziemy mówić o Bogu, wówczas całe tłumy słuchaczy pociągną w naszym kierunku i wydadzą godny owoc nawrócenia. Godny, czyli taki, którym inni będą mogli się karmić.

Jeden głos wołającego na pustyni i liczne tłumy nawracających się… Jeden prorok… Jeden „ja”, ale wierny w głoszeniu Boga. To wystarczy, by działy się cuda Bożego miłosierdzia, by przybliżyło się do nas królestwo niebieskie. Marana Tha! (przyjdź Panie Jezu).


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności


Spotkania grup duszpasterskich

We czwartek po skończonej Mszy Świętej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej na plebanii.


Intencje modlitewne na grudzień

Ogólna:

Aby organizacje wolontariackie  znalazły osoby pragnące zaangażować się w działanie dla wspólnego dobra i szukały nowych sposobów międzynarodowej współpracy.

Diecezjalna różańcowa:

O wzrost wszystkich wspólnot parafialnych, ruchów i stowarzyszeń katolickich w naszej Archidiecezji.