Uroczystość Bożego Narodzenia  

1.Radujemy się z narodzin Chrystusa. Cały tydzień to Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia. Jutro Święto Świętego Szczepana, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę, nie będzie Mszy o godzinie 15.30.

2. W Oktawie Bożego Narodzenia obchodzimy Święta:

we wtorek czcimy św. Jana Apostoła i ewangelistę. Na Mszy Św. o godzinie 17.00 błogosławieństwo wina;

w środę  – Św. Młodzianków, dzieci pomordowane przez Heroda. Msza o godzinie 17.00.

w piątek Święto Świętej Rodziny, przeniesione z racji, że w niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msza także o godzinie 17.00.

3.W sobotę ostatni dzień starego roku. Wspomnienie Św. Sylwestra, Papieża. O godz. 16.00 Msza Święta, w czasie, której podziękujemy Bogu za miniony rok. Przepraszać będziemy za nasze grzechy i prosić o potrzebne łaski i błogosławieństwo na Nowy Rok Pański 2023. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo. Za udział w tym nabożeństwie  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. Przyszła niedziela to pierwszy dzień Nowego Roku 2023, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zakończenie Oktawy Bożego Narodzenia. Światowy dzień modlitw o pokój. Msze w parafii jak w każdą niedzielę o godzinie 7.30, 9.15, 11.00 i 15.30.

Jest to pierwsza niedziela miesiąca stycznia, po Mszy o godzinie 9.15 zmiana tajemnic różańcowych.

5.Wyrażam wdzięczność tym, którzy pomogli w świątecznym wystroju naszej Świątyni, za trud włożony w posprzątanie kaplicy, za choinki, ich przywiezienie oraz postawienie w kościele i za przygotowanie dekoracji i szopki bożonarodzeniowej.

6. W przyszłą niedzielę (1 styczeń) zapraszam mieszkańców Rejonu I, na Mszę o godzinie 9.15, sprawowaną w ich intencji i na przeżycie kolędy, najpierw w Kościele, a potem w swoich rodzinach.

7. Dziękujemy za sprzątanie Kościoła tym osobom , które to uczyniły w minionym tygodniu, a na piątek, na godzinę  8.00 zapraszamy mieszkańców z ulicy Osiedlowej, numery 37, 43, 51A, 67.


Ewangelia według Świętego Łukasza    

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga, Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o Światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz posłanym, aby zaświadczyć o Światłości. Była Światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego, którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: „Ten był, o którym powiedziałem: Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział. Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.

Refleksja nad Słowem Bożym

Bóg przyszedł na świat w człowieku, co zapowiedzieli starotestamentowi prorocy.

Powiedz dziś sobie: „Wierzę, że Jezus zbawił mnie przez swoje wcielenie, a następnie mękę i śmierć na krzyżu”.


Zapowiedzi przedmałżeńskie


Odeszli do wieczności 


Spotkania grup duszpasterskich

W czwartek 29 grudnia spotkanie opłatkowe Grupy Świętego Michała Archanioła, po Mszy Świętej o godzinie 17.00, u Sióstr Michalitek.


Intencje modlitewne na grudzień

Ogólna:

Aby organizacje wolontariackie znalazły osoby pragnące zaangażować się w działanie dla wspólnego dobra i szukały nowych sposobów międzynarodowej współpracy.

Diecezjalna różańcowa:

O wzrost wszystkich wspólnot parafialnych, ruchów i stowarzyszeń katolickich w naszej Archidiecezji.